/// URBILD/ABBILD – PODZIĘKOWANIA ///

Jako kuratorki i współorganizatorki pokazywanej w lokalu_30 wystawy URBILD/ABBILD pragniemy podziękować wszystkim przybyłym na wernisaż oraz bezpośrednio zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.

plakat_ulotka

Przede wszystkim chciałybyśmy podziękować jurorom, Bownikowi, Agnieszce Rayzacher oraz Magdalenie Wróblewskiej, za podjęcie się trudnego i wymagającego zadania oceny prac artystów biorących udział w opracowanym przez nas open callu. W szczególności zaś chciałybyśmy podziękować za sugestie dotyczące wzbogacenia niektórych prac o dodatkowe elementy, które to, zastosowane na wystawie, sprawiły iż wyszły one poza medium fotografii stając się bardziej rodzajem intermedialnych instalacji.

Jeszcze raz dziękujemy za poświęcenie nam swojego czasu oraz wspieranie inicjatyw studenckich.

Dziękujemy zwłaszcza Pani Agnieszce Rayzacher – za pomoc merytoryczną i udostepnienie przestrzeni lokalu_30, otwartość na eksperymentalne projekty oraz wiarę w ich powodzenie. Dziękujemy również za tekst, który wzbogacił katalog towarzyszący wystawie.

Władzom Uniwersytetu Warszawskiego dziękujemy za dofinansowanie, dzięki któremu mogłyśmy wydrukować materiały wystawowe, w tym katalog zawierający teksty kuratorskie przybliżające przyświecającą wydarzeniu ideę.

katalogi

Grzegorzowi Ocetkowi dziękujemy za opracowanie oprawy graficznej wydarzenia, pomoc przy instalacji wystawy  oraz na wernisażu.

Sebastianowi Gawłowskiemu, prezesowi Studenckiego Koła Naukowego Instytutu Historii Sztuki UW Czarny Kwadrat, dziękujemy za pomoc w promocji wydarzenia oraz napisanie tekstu do katalogu. Wszystkim członkom Koła Naukowego dziękujemy za wsparcie i propagowanie wydarzenia oraz pomoc na wernisażu.

Maćkowi Suchorabskiemu (Shots of Sound) za wykonanie dokumentacji wydarzenia.

Frankowi Teodorczykowi za pomoc zarówno przy instalacji wystawy, jak i przy organizacji i poprowadzeniu samego wernisażu.

Sylwii Serafinowicz z Artforum za poświęcenie nam czasu jeszcze przed wernisażem wystawy.

Za patronat dziękujemy lokalowi_30Studenckiemu Kołu Naukowemu Instytutu Historii Sztuki UW Czarny KwadratUniwersytetowi Warszawskiemu, Akademii Fotografii oraz artinfo.pl.

Wszystkim artystom, Pawłowi Błęckiemu, Maciejowi Bohdanowiczowi, Kai Dobrowolskiej, Ewie Doroszenko, Marcie Mielcarek oraz Agnieszce Piotrowskiegratulujemy zaś zakwalifikowania się na wystawę i życzymy dalszych sukcesów!

Szczególne gratulacje należą się wyróżnionemu w ramach konkursu Pawłowi Błęckiemu, którego praca Pomiędzy (2013) znalazła się na materiałach promocyjnych wystawy Urbild/Abbild.

Za wszelkie niedociągnięcia przepraszamy. Z każdą następną wystawą będziemy starały się ich uniknąć. Zatem zapraszamy do śledzenia strony naszego projektu kuratorskiego ABBILD, na której to pojawiać będą się informacje o kolejnych tego typu inicjatywach.

Zapraszamy również do pobrania katalogu w wersji elektronicznej.

Dostępny jest on również poprzez kod QR umieszczony m.in. na stronie ABBILD’u.

Zapraszamy także do śledzenia innych inicjatyw Czarnego Kwadratu. W ramach jego działalności organizowane są wystawy rzeźby, rysunku czy malarstwa, jak również konferencje naukowe.

Organizowanie tej wystawy było dla nas dużym wyzwaniem, lecz przede wszystkim przyjemnością. Będziemy starały się kontynuować naszą pracę biorąc na warsztat kolejnych, niekoniecznie bezpośrednio związanych z historią sztuki, myślicieli, by stale poszerzać definicję dzieła sztuki w duchu antropologicznie i interdyscyplinarnie rozumianego Abbildu.

Milena Natalia Soporowska, Anna Rowińska

Reklamy

About czkuw

CZARNY KWADRAT to koło naukowe studentów Historii Sztuki UW. Nasze główne cele to propagowanie sztuki współczesnej oraz krytyczna refleksja nad jej różnymi realizacjami i kontekstami. Chcemy przybliżyć nie tylko innym studentom, ale wszystkim zainteresowanym kulturą, co obecnie dzieje się w sztuce i na rynku sztuki, a także jak wygląda współczesna krytyka artystyczna. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i czynnego uczestnictwa w wydarzeniach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: