SPOTKANIE Z MILENĄ NATALIĄ SOPOROWSKĄ

Zapraszamy na rozmowę z Mileną Natalią Soporowską, autorką wystawy prezentowanej w ramach Miesiąca Fotografii: Pokoje gościnne. Spotkanie poprowadzi Bownik – kurator wystawy.

(Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w spotkaniu – informacje o zgłoszeniach poniżej)

Pokoje gościnne Soporowskiej  to kilkanaście fotografii przedstawiających muzealne wnętrza. Do modelowych muzealnych ilustracji o barokowym czy manierystycznym charakterze doklejona została modernistyczna „narośl”. To rodzaj obiektu stworzonego w ramach analizy spektrum barwnego pocztówki, wykonanego z farby akrylowej. Te dwa doświadczenia estetyczne spotykają się w procesie reprodukcji – realizm historyczny z eksperymentem abstrakcyjnym.

Wyróżnienie Mileny N. Soporowskiej w konkursie ShowOFF było oczywiste. Oprócz refleksji dotyczących estetyki i percepcji autorka wydaje się reprezentować inny sposoby wykorzystywania medium fotografii – pozafotograficzny. To realizacja błyskotliwa i wyrafinowana wizualnie.
Milena N. Soporowska (ur. 1989, Warszawa)
Posługuje się głównie fotografią, którą – łącząc z innymi technikami – zmienia w rodzaj intermedialnego kolażu. Zdjęcia tworzy wszystkim, czym się da: od tradycyjnego aparatu analogowego po skaner czy komputer. Absolwentka roku podstawowego w warszawskim ZPAF-ie. Obecnie kończy historię sztuki w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademię Fotografii w Warszawie.

Bownik (ur. 1977), fotograf,  absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Fotografia i Multimedia), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008), współtworzył kolektyw Ikoon. Praca w kolekcji Muzeum Huis Marseille w Amsterdamie. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in.: Gamers (Galeria m55, Ateny, 2011), Gamers (Fotofestiwal OUT OF LIFE , Łódź, 2011), Lucim żyje (CSW Toruń, Grannar/Sąsiedzi, Karlskona, Szwecja,2008) YBronią (Studio BWA,Wrocław,  2008) Face Lifting (Galeria FKSE, Budapeszt, 2008) EPAF (CSW Zamek Ujazdowski, 2008), UMPOLEN (MuseumQuartier, Wiedeń, 2008) Bownik żyje i pracuje w Warszawie.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie swojego udziału w spotkaniu pod adresem: galeria@trzecieoko.com. W mailu prosimy zawrzeć następujące informacje: Imię, Nazwisko oraz (opcjonalnie) tel. kontaktowy. Otrzymają Państwo email zwrotny potwierdzający otrzymanie zgłoszenia.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Reklamy

About czkuw

CZARNY KWADRAT to koło naukowe studentów Historii Sztuki UW. Nasze główne cele to propagowanie sztuki współczesnej oraz krytyczna refleksja nad jej różnymi realizacjami i kontekstami. Chcemy przybliżyć nie tylko innym studentom, ale wszystkim zainteresowanym kulturą, co obecnie dzieje się w sztuce i na rynku sztuki, a także jak wygląda współczesna krytyka artystyczna. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i czynnego uczestnictwa w wydarzeniach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: