WYSTAWA „POKOJE GOŚCINNE” MILENY NATALII SOPOROWSKIEJ

Serdecznie zapraszamy na wystawę Pokoje gościnne autorstwa jednej z członkiń Czarnego Kwadratu!

Pokoje goscinne

Pokoje gościnne Soporowskiej to kilkanaście fotografii przedstawiających muzealne wnętrza. Nie są to przestrzenie współczesne, autorka wybrała pocztówki, na których znajdują się typowe sale historyczne.
Reprodukowane wnętrza poddane są analizie, nie „historyczno-sztucznej”, a wyłącznie barwnej. Kolekcja zbudowana jest z wykorzystaniem gestu wizualnego. Do modelowych muzealnych ilustracji o barokowym czy manierystycznym charakterze doklejona została modernistyczna „narośl”. To rodzaj obiektu stworzonego w ramach analizy spektrum barwnego pocztówki, wykonanego z farby akrylowej. Te dwa doświadczenia estetyczne spotykają się w procesie reprodukcji – realizm historyczny z eksperymentem abstrakcyjnym.
Wyróżnienie Mileny N. Soporowskiej w konkursie ShowOFF było oczywiste. Oprócz refleksji dotyczących estetyki i percepcji autorka wydaje się reprezentować inny sposoby wykorzystywania medium fotografii – pozafotograficzny. To realizacja błyskotliwa i wyrafinowana wizualnie.

Milena Natalia Soporowska (ur. 1989, Warszawa)
Posługuje się głównie fotografią, którą – łącząc z innymi technikami – zmienia w rodzaj intermedialnego kolażu. Zdjęcia tworzy wszystkim, czym się da: od tradycyjnego aparatu analogowego po skaner czy komputer. Absolwentka roku podstawowego w warszawskim ZPAF-ie. Obecnie kończy historię sztuki w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademię Fotografii w Warszawie.

POKOJE GOŚCINNE, MILENA NATALIA SOPOROWSKA, Kurator: Bownik
Wernisaż: 17.05.2013, godzina 16:30, Galeria Trzecie Oko, ul. Bocheńska 5, Kraków
Wystawa: 17.05–16.06.2013, czynna środa-piątek 16:00-20:00; sobota-niedziela 13:00-17:00

 

Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

Reklamy

Tagi: , ,

About czkuw

CZARNY KWADRAT to koło naukowe studentów Historii Sztuki UW. Nasze główne cele to propagowanie sztuki współczesnej oraz krytyczna refleksja nad jej różnymi realizacjami i kontekstami. Chcemy przybliżyć nie tylko innym studentom, ale wszystkim zainteresowanym kulturą, co obecnie dzieje się w sztuce i na rynku sztuki, a także jak wygląda współczesna krytyka artystyczna. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i czynnego uczestnictwa w wydarzeniach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: