OTWARCIE GALERII SZTUKI XX I XXI WIEKU

Już 18 stycznia długo wyczekiwane przez wszystkich miłośników sztuki nowoczesnej i współczesnej otwarcie Galerii Sztuki XX i XXI wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie! Na ekspozycji oprócz obrazów i rzeźb pojawią się także liczne grafiki, rysunki, dzieła filmowe polskiej awangardy, fotomontaże, fotografie.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej muzeum: O odmienności Galerii stanowią nowe nabytki: zapisy akcji artystycznych i performance’ów z ostatniego czterdziestolecia, prezentacja twórczości tzw. kultury niezależnej lat 80. oraz wybór prac powstałych już w III Rzeczypospolitej, będących zalążkiem kolejnego rozdziału kolekcji sztuki Muzeum Narodowego w Warszawie.

Oprócz dzieł klasyków awangardy początku XX wieku takich jak Strzemiński, Stażewski, Kobro pojawią się nazwiska artystów, którzy debiutowali w ostatnich dekadach poprzedniego stulecia: Kozyra czy Libera to tylko niektóre z nich. Więcej informacji także na facebooku!

Stanisław Ignacy Witkiewicz/Witkacy, Kompozycja fantastyczna

18.01.2013, godz. 18:00, Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3

Reklamy

Tagi: ,

About czkuw

CZARNY KWADRAT to koło naukowe studentów Historii Sztuki UW. Nasze główne cele to propagowanie sztuki współczesnej oraz krytyczna refleksja nad jej różnymi realizacjami i kontekstami. Chcemy przybliżyć nie tylko innym studentom, ale wszystkim zainteresowanym kulturą, co obecnie dzieje się w sztuce i na rynku sztuki, a także jak wygląda współczesna krytyka artystyczna. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i czynnego uczestnictwa w wydarzeniach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: