WYWYŻSZENI. OD FARAONA DO LADY GAGI

Wszystkim, którzy jeszcze nie odwiedzili gmachu Muzeum Narodowego w nowej odsłonie, polecamy wystawę Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi. Ekspozycję można oglądać do 23 września.

Wystawa jest poświęcona mechanizmom władzy i jej wizerunkom w sztuce. Została ukształtowana poprzez pryzmat odmiennych hierarchii obecnych w różnych społecznościach jakie wykształciły się od starożytności aż po czasy najnowsze.

Opiekunem naukowym ekspozycji jest prof. Krzysztof Pomian, Dyrektor Muzeum Europy w Brukseli. Wystawę, w której uczestniczy większość działów i pracowni MNW, realizuje zespół kuratorów pod kierunkiem prof. Antoniego Ziemby i dr Grażyny Bastek, z udziałem Aleksandry Janiszewskiej.

Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany polsko-angielski katalog.

Więcej informacji o wystawie znajduje się TUTAJ.

Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi, 18.05-23.09.2012, Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3

Reklamy

Tagi:

About czkuw

CZARNY KWADRAT to koło naukowe studentów Historii Sztuki UW. Nasze główne cele to propagowanie sztuki współczesnej oraz krytyczna refleksja nad jej różnymi realizacjami i kontekstami. Chcemy przybliżyć nie tylko innym studentom, ale wszystkim zainteresowanym kulturą, co obecnie dzieje się w sztuce i na rynku sztuki, a także jak wygląda współczesna krytyka artystyczna. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i czynnego uczestnictwa w wydarzeniach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: