JOHN PALATINUS W M25!

Już 28 czerwca o godzinie 19:00 w  niesamowitej pofabrycznej przestrzeni M25 na warszawskiej Pradze, odbędzie się  wernisaż wystawy fotografii Johna Palatinusa (we własnej osobie!)

Mężczyzna Jutra – Male Physique Photographie 1954-1959.

Amerykański artysta John Palatinus jest jednym z nielicznych żyjących popularyzatorów fotografii i sztuki gejowskiej w latach 50 i 60. W swoich obrazach uwieczniał młodych kulturystów często publikując dla niewielkich wydawnictw, takich jak chociażby Tomorrow’s Man.

Na początku 1959 roku jego prace wycofano z rynku, a cały sprzęt (łącznie z odbitkami i negatywami) skonfiskowano. Teraz, dzięki pracy kuratora i archiwisty Alana Harmona, mamy niezwykłą okazję oglądać jego dorobek w Warszawie! Wystawa jest częścią europejskiego tournee rozpoczętego w Berlinie, 14 czerwca,  w ramach 20. Dorocznego Festiwalu Gejowsko-Lesbijskiego Motzstrassenfest (16-17.06).

Wystawa potrwa tylko do 1 lipca 2012!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Tagi: , ,

About czkuw

CZARNY KWADRAT to koło naukowe studentów Historii Sztuki UW. Nasze główne cele to propagowanie sztuki współczesnej oraz krytyczna refleksja nad jej różnymi realizacjami i kontekstami. Chcemy przybliżyć nie tylko innym studentom, ale wszystkim zainteresowanym kulturą, co obecnie dzieje się w sztuce i na rynku sztuki, a także jak wygląda współczesna krytyka artystyczna. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i czynnego uczestnictwa w wydarzeniach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: