DOCUMENTA (13)

Przez 100 dni, od 9 czerwca do 16 września, już po raz trzynasty mają miejsce documenta, czyli odbywający się co 5 lat jeden z najważniejszych przeglądów sztuki współczesnej. Organizowane od 1955 roku w Kassel wydarzenie nadal przyciąga wielu tzw. art turystów. Wszystkie przestrzenie wystawiennicze miasta przez ten czas przeznaczone są na jego cele.

Tym razem główną kuratorką przedsięwzięcia jest Carolyn Christov-Bakargie – znana jako historyk sztuki  autorka licznych publikacji oraz organizatorka wystaw (pracowała m.in. w Musem of Modern Art w Nowym Jorku, czy w Castello di Rivoli w Turynie). Do współpracy zaprosiła także innych ekspertów sztuki, określanych jako „agenci”, przez co chciała jak najbardziej zdemokratyzować charakter wystaw i wydarzeń towarzyszących. Documenta(13) nie są zawężone do jednej tematyki. Mają być przede wszystkim dialogiem pomiędzy różnymi dyscyplinami, co odzwierciedlać będą prace ponad 160 artystów z całego świata prezentujących swoją twórczość w Kassel. Całemu wydarzeniu towarzyszą także liczne publikacje, wykłady, seminaria oraz pokazy filmów.

Obrazek

Więcej o documenta(13) na oficjalnej stronie wydarzenia.

documenta (13) – 100 dni sztuki, 9 czerwca – 16 września 2012, Kassel

Reklamy

Tagi:

About czkuw

CZARNY KWADRAT to koło naukowe studentów Historii Sztuki UW. Nasze główne cele to propagowanie sztuki współczesnej oraz krytyczna refleksja nad jej różnymi realizacjami i kontekstami. Chcemy przybliżyć nie tylko innym studentom, ale wszystkim zainteresowanym kulturą, co obecnie dzieje się w sztuce i na rynku sztuki, a także jak wygląda współczesna krytyka artystyczna. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i czynnego uczestnictwa w wydarzeniach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: